اخبار,اخبارسیاست خارجی,برنامه هسته‌ای ایران


  اخبار سیاسی - فردا تیم مذاکره کننده راهی نیویورک می‌شوند

وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بامداد فردا -سه‌شنبه- به منظور شرکت در هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ و نشست مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک می‌شوند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بامداد فردا -سه‌شنبه- به منظور شرکت در هفتمین دور مذاکرات ایران و 1+5 و نشست مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک می‌شوند.

قرار است ظریف و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه 26 شهریور ماه بر سر میز ناهار درباره گفت‌وگوهای جامع هسته‌ای به رایزنی بپردازند.

آنگونه که سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان امروز -دوشنبه- در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس گفت: فردا عازم نیویورک هستیم و مذاکرات چهارشنبه و پنجشنبه به صورت دوجانبه و چند جانبه برگزار خواهد شد. موضوعاتی وجود دارد که در برخی موضوعات اختلافات جدی است و امیدواریم با مشورت‌های یک ماه گذشته و جلسات دوجانبه و چند جانبه و همچنین جلساتی که قرار است چهارشنبه و پنجشنبه در نیویورک برگزار شود پیشرفتی در مذاکرات حاصل شود.

عراقچی تصریح کرد: آنچه مسلم است حفظ حقوق مردم ایران و حفظ دستاوردهای دانشمندان هسته‌ای خط قرمز ماست و به هیچ وجه مصالحه‌پذیر نخواهد بود، ولی امیدواریم با راه‌حل‌هایی که احتمالا بتوان به آن رسید به نحوی بتوان به یک تفاهم جامع رسید که هم برنامه هسته‌ای و خواسته‌های ما حفظ و هم نگرانی‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد برطرف و اطمینان از ماهیت صد در صد صلح‌آمیز برنامه ایران حاصل شود.

معاون وزیر خارجه در خصوص اینکه آیا نشست وزرای خارجه ایران و 6 کشور در نیویورک برگزار خواهد شد، اظهار داشت: چهارشنبه یک ناهار کاری بین آقای ظریف و خانم اشتون برگزار خواهد شد که در آن نحوه ادامه مسیر مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه ایده ملاقات وزرای خارجه وجود دارد، خاطرنشان کرد: لزوما معلوم نیست که محقق شود و به اعتقاد من تا زمانی که پیشرفت لازم در مذاکرات نباشد نیازی به حضور وزرای خارجه نخواهد بود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در عین حال تصریح کرد:‌ اینکه در نیویورک بتوان به جمع‌بندی نهایی برسیم و توافق به دست بیاید خیلی بعید می‌دانم. با توجه به حجم زیادی از مذاکرات که باید انجام شود.

پس از آنکه وزرای خارجه ایران و شش کشور (آلمان، آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلستان و چین) به همراه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سوم آذر ماه ۱۳۹۲ در شهر ژنو درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافقنامه‌ای تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند قرار شد که بعد از اجرای این توافقنامه که در ۳۰ دی ماه صورت گرفت، مذاکرات درباره راه‌حل جامع هسته‌ای از سر گرفته شود که در همین راستا شهر وین شش بار میزبان این گفت‌وگوها بود و در ششمین دور و زمانی که مشخص شد

 

توافق جامع حاصل نخواهد شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر تمدید و مقرر شد مذاکرات دو تا سه هفته بعد از سر گرفته شود که در این فاصله رایزنی‌های دوجانبه‌ای بین تیم مذاکره کننده ایرانی و اعضای ۱+۵ انجام شد. ظریف و اشتون نیز دهم شهریور ماه در شهر بروکسل به مدت سه ساعت به همراه معاونانشان به گفت‌وگو پرداختند.


 اخبار سیاست خارجی - فارسرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.