راه‌اندازی کمپین مخالفان رحمانی فضلی + تصاویر

در حالی که تا پیش از این خبرها حکایت از آن داشت که رحمانی فضلی گزینه نهایی وزارت کشور است اما شنیده‌های جدید حاکی از آن است که احتمال رفتن او به ساختمان معروف میدان فاطمی کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، آریا با ذکر این مقدمه ادامه داد: گزارش‌های جدید حاکی از آن است که پس از به میان آمدن نام رحمانی فضلی، اصلاح‌طلبان و طیف‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی به این تصمیم حسن روحانی اعتراض کرده‌اند.

پیش از این رحمانی فضلی که از نیروهای نزدیک به علی لاریجانی به شمار می‌رود و هم‌اکنون رئیس دیوان محاسبات است در مصاحبه‌ای تایید کرده بود که با او برای پست وزارت کشور رایزنی شده است.

مدافعان انتخاب رحمانی فضلی می‌گویند با توجه به نزدیکی این گزینه به علی لاریجانی و اصولگرایان، تعامل مجلس و دولت برای سایر گزینه‌ها و رای‌آوری آنها بیشتر خواهد شد؛ ضمن اینکه آنها می‌گویند انتخاب گزینه اصلاح‌طلب برای این پست رای اعتماد به همراه نخواهد داشت. از سوی دیگر گزارش‌های جدید حکایت از آن دارد که منتقدان انتخاب رحمانی فضلی گفته‌اند باید در مرحله اول علی یونسی و در نهایت محمد شریعتمداری را برای این پست معرفی کنیم.

 

در همین حال با افزایش مخالفت‌ها پیرامون رحمانی فضلی شانس اسحاق جهانگیری هم برای رفتن به ساختمان فاطمی بار دیگر بیشتر شده است. پیش از این گزارش‌ها حکایت از آن داشت که با علوی هم پیش از مذاکره برای رفتن به وزارت اطلاعات برای بر عهده گرفتن وزارت کشور رایزنی شده بود.

همزمان با انتشار این اخبار، کمپینی در فضای مجازی با عنوان "کمپین مخالفت با رحمانی فضلی برای وزارت کشور" تشکیل و شعارش را هم "دولت تدبیر و امید، دولت تحمیلی نیست" انتخاب کرده است.

سایت روز نو که از جمله رسانه‌های حامی حسن روحانی است، در مطلبی در مخالفت با رحمانی فضلی در مطلبی چنین نوشته است: «برخی اخبار از سهم‌خواهی مجلس و رئیس آن برای تحمیل رحمانی فضلی به کابینه دولت تدبیر و امید حکایت دارد. این سهم‌خواهی غیر منتظره مجلسی‌ها کار معرفی کابینه دکتر روحانی در روز تحلیف را با مشکل روبه‌رو کرده است.

 

در همین حال گفته می‌شود که رحمانی فضلی یکی از پیشنهادات لاریجانی به دکتر روحانی برای حضور در کابینه دولت یازدهم است و وی قصد دارد با نفوذ در فراکسیون «رهروان ولایت» رای اعتماد به کابینه حسن روحانی را منوط به موافقت وی با پذیرفتن سمت وزارت کشور توسط رحمانی فضلی نماید اما جالب اینجاست که بعد از مصاحبه رحمانی فضلی با یکی از خبرگزاری‌ها، رسانه‌های نزدیک به لاریجانی با مصاحبه‌های پی در پی در تایید مناسب بودن رحمانی فضلی برای تصدی وزارت کشور، شروع به ایجاد فضاسازی برای انتخاب این گزینه از سوی رئیس‌جمهور منتخب کردند!

نیم‌نگاهی نیز به فعالیت‌های رحمانی فضلی از نمایندگی مردم شیروان در دوره چهارم مجلس تا قائم مقامی شورای عالی امنیت ملی و معاونت اجتماعی، فرهنگی رسانه‌ای در دوره لاریجانی نیز می‌تواند مدعای رابطه نزدیکش با علی لاریجانی را تایید کند.

رحمانی فضلی از نزدیک‌ترین افراد به علی لاریجانی است که معاونت او را در شورای عالی امنیت ملی و صدا و سیما بر عهده داشت. او توسط لاریجانی به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور پیشنهاد و پس از رای مجلس به این عنوان منصوب شد. اکثر پست‌های رحمانی فضلی در جمهوری اسلامی در همراهی با علی لاریجانی بوده است.

 

رحمانی فضلی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84، ریاست ستاد انتخابات صدا و سیما را بر عهده داشت و به دلیل ارائه اخباری که شائبه سوگیری به نفع علی لاریجانی و مخالفت با هاشمی و معین را ایجاد می‌کرد بارها مورد انتقاد قرار گرفت. از جمله این موارد می توان به پخش مستقیم سفر لاریجانی به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد؛ درحالی که در آن زمان آقای لاریجانی تنها به عنوان یک عضو شورای عالی امنیت ملی مسئولیت مهم دولتی نداشت و با پایان دوره ریاستش بر صدا و سیما، برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 84 آماده می‌شد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و تنها یک هفته قبل از انتخابات، رحمانی فضلی با ضرغامی در مورد حمایت از لاریجانی یا قالیباف به اختلاف نظر رسید و از مسئولیت خود استعفا کرد. در سازمان گفته می‌شد که دلیل استعفای رحمانی فضلی، حمایت ضرغامی از قالیباف بوده است.»

در همین حال موافقان انتخاب رحمانی فضلی که در رسانه‌های خود با این مواضع مخالف هستند.

 

سایت انتخاب که اخبار مربوط به حسن روحانی را پوشش می‌دهد و از هواداران رسانه‌ای او به شمار می‌رود، چنین نوشته است: «در حالی که تنها یک روز به برگزاری مراسم تنفیذ ریاست جمهوری حجت‌الاسلام روحانی و سپس تحلیف و معرفی کابینه باقی مانده، طرح موضوع احتمال معرفی رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور، باعث شد حملات شدید و اندکی غیر طبیعی علیه لاریجانی در فضای مجازی و برخی نخبگان به وجود آید که شائبه ایجاد سناریوی اختلاف‌افکنی بین معتدلین را به وجود آورده است.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

این فضا که با خبرسازی غیرواقعی یکی از رسانه‌های خارج از کشور و ایجاد کمپین‌هایی علیه معرفی رحمانی فضلی شدت گرفت، درست در آستانه نیاز روحانی به فضای تعامل با مجلس برای رای اعتماد ایجاد شد، آن هم در شرایطی که با خط و نشان کشیدن افراطیون، اتحاد روحانی و لاریجانی برای تثبیت خط اعتدال در کشور ضرورت دارد.

پیش از این هم در دوران قدرت اصلاح‌طلبان، در آستانه انتخابات مجلس ششم، فضای منفی بسیار شدیدی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شکل گرفت که حملات یکی دو روز اخیر اصلاح‌طلبان به رئیس مجلس، برخی را به یاد حملات این طیف پس از دوم خرداد به هاشمی انداخت؛ حملاتی که امروز پس از بیش از 10 سال اصلاح‌طلبان از آن پشیمانند.

این در حالی است که لاریجانی با وجود انتقاداتی که به‌ویژه به عملکردش در زمان صداوسیما و حتی برخی اقدامات و رفتارهای فعلی وی وارد است، در طول یک دهه اخیر، عملکرد بهتری نسبت به سایر چهره‌های اصولگرا داشته است و حتی در فضای اختناق بعد از حوادث سال 88، با عقلانیت مقاومت‌هایی را مقابل هجمه بیشتر به معترضین انجام داد که البته بخشی از آنها به نتیجه رسید و برخی ناکام ماند. همین رویه باعث برکناری وی توسط احمدی‌نژاد از دبیری شورای عالی امنیت ملی و سپس درگیری‌های افراطیون با وی در مجلس شد و نه تنها به وی لقب ساکت فتنه دادند بلکه تا بر هم زدن سخنرانی‌اش در قم نیز پیش رفتند.

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

راه‌اندازی کمپین مخالفان رحمانی فضلی

برخی گزارش‌ها حاکی است در این انتخابات هم در حالی که برخی در صدد جلوگیری از تمدید زمان رای‌گیری بوده‌اند، وی با حضور در وزارت کشور و ماندن در آنجا، زمینه‌ساز ادامه دو ساعت سرنوشت‌ساز زمان رای‌گیری شده و در جلوگیری از توطئه به دور دوم کشاندن انتخابات هم نقش مهمی ایفا کرده است.

در شرایطی که فضای منفی شدید علیه هاشمی و خاتمی در بخش‌هایی از حاکمیت با وجود پیروزی گزینه آنها ادامه دارد، رئیس مجلس یکی از پشتوانه‌های مهم دولت یازدهم برای حل مسائل مردم در نظام است؛ از همین‌رو به نظر می‌رسد که ایجاد شکاف بین لاریجانی (اصولگرایان میانه‌رو) و دولت روحانی، بازی حساب‌شده افراطیون برای زمین‌گیر کردن دولت و تضعیف رئیس مجلس و پیش بردن برنامه‌های خود است.

به هر تقدیر اعتدال‌گرایان باید بدانند به رغم پیروزی در انتخابات 24 خرداد، همچنان بخش‌های قدرتمندی بر تداوم قدرت افراطیون اصرار دارند و دولت روحانی نیز گردنه‌های سختی از جمله «معرفی» و «رای» به کابینه را پیش رو دارد.» /ایسنا

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.