سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول از برخورد خصمانه سرکنسولگری انگلیس در استانبول با اتباع ایرانی که برای دریافت ویزا مراجعه می کنند، خبر داد.

محمود حیدری، سرکنسول ایران در استانبول در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برخی از مشکلات ایرانیان پس از بسته شدن سفارت انگلیس در تهران در استانبول ، گفت: از زمانی که سفارت انگلیس در تهران بسته شده است، بخشی از خدمات کنسولی که قبلا این سفارتخانه در تهران انجام می داد، به سرکنسولگری انگلیس در استانبول واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از هم وطنان ایرانی برای دریافت ویزای انگلیس به استانبول سفر می کنند، بیان کرد: متأسفانه اطلاعات و گزارش هایی که به دست ما می رسد حاکی از رفتار ناشایست سرکنسولگری انگلیس نسبت به اتباع ایرانی است .

حیدری ادامه داد: بسیاری از مدارک کسانی که برای دریافت روادید به سرکنسولگری انگلیس در استانبول مراجعه می کنند از آنها گرفته می شود و برای مدت طولانی بازگردانده نمی شود. این در حالی است که اتباع خارجی در یک کشور دیگر نیازمند گذرنامه و مدارک اصلی خود هستند و این امری نیست که برای سرکنسولگری انگلیس نامعلوم باشد.

وی با بیان اینکه اصل مدارک را می توان با کپی تطبیق داد و نیازی نیست مدارک اصلی حتما در کنسولگری نگهداری شود، اظهار داشت: بسیاری از ایرانیان به دلیل نداشتن مدارک ناچار می شوند به سرکنسولگری ایران در استانبول مراجعه کنند و ما تا جایی که ممکن باشد و هویت شخص محرز شود خدمات کنسولی ارائه می دهیم و حتی برای بازگشت شخص به ایران نیز برگه عبور صادر می کنیم .

حیدری تأکید کرد: اما این مسائل نشان می دهد که مشکل انگلیس با دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست . زمانی که با اتباع ایرانی اینگونه ناشایست برخورد می کنند ، این امر نشان می دهد که آنها با کلیت ملت ایران مشکل دارند.

وی تأکید کرد: عملکرد خصمانه انگلیس و نوع رفتار با اتباع عادی ایرانی شاهدی بر بی اعتنایی آنها نسبت به حقوق بشری است که مدعی آن هستند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.